Poznáte čakrové telové sviečky? Každá farba vplýva na inú časť tela

Tak ako aj názov a samotný pohľad na sviečky odhaľuje, čakrové telové sviečky sú spojené s čakrami. Tie predstavujú sedem významných energetických bodov v tele človeka, ktoré sú zastúpené vlastnou farbou pripomínajúcu dúhu.

Čakrové telové sviečky a ich použitie

Čakrové telové sviečky a význam ich farieb

 Červená, oranžová, žltá, zelená, svetlo a indigovo modrá, fialová. Farby, ktoré predstavujú sedem čakier zameraných na inú energetickú časť tela. Tieto toky vzájomne prepojených energií medzi jednotlivými čakrami je možné ovplyvňovať  nielen šikovnosťou školených liečiteľov, ale aj alternatívnymi pomôckami akými sú aj čakrové telové sviečky. Tie sú vyhotovené vo farbách jednotlivých čakier a svojou silou dokážu pozitívne stimulovať prúd do tela vstupujúcej aj vystupujúcej energie.


TIP: Trápia vás ženské problémy? Prečítajte si, akým spôsobom napomáhajú k odstráneniu bolesti “Telové sviečky pre ženy”.


Základná čakra – červená sviečka

Základná čakra

Táto koreňová čakra sa nachádza na kostrči a jej úlohou je rozprúdiť uviaznutú energiu, regenerovať a dodať chýbajúcu vitalitu. Spája človeka s fyzickým svetom, čím vytvára základ pre osobnosť a identitu. Červená sviečka sa umiestňuje ku kostrčovému stavcu, kedy sa liečia bolesti v podbrušku, zlatá žila, či problém kŕčových žíl, ktorý pozná množstvo z nás

Sakrálna čakra – oranžová sviečka

Sakrálna čakra Druhá čakra, ktorej nezameniteľným znakom je oranžová farba, je pôvodcom emócií a vnútorných tvorivých síl. Ukrýva v sebe silu, ktorá dokáže ovplyvňovať našu náladu, uvoľňovať a dodávať radosť prameniacu zo života. Okrem toho je zameraná aj na medziľudské vzťahy a náklonnosť k druhému pohlaviu. Oranžová telová sviečka sa prikladá približne 10 cm pod pupok a jej poprednou úlohou je liečenie mužských, či ženských problémov. Napríklad zápal vaječníkov, liečenie frigidity…

Pupočná čakra – žltá sviečka

Pupočná čakra - čakrové telové sviečkyČakra Solar plexus, ktorá sa nachádza pod hrudnou kosťou je zrkadlom ohnivého elementu. Úlohou tretej čakry je ovládanie osobnej moci, medziľudských vzťahov, citov, sympatie a opačne antipatie. Je sídlom osobnosti, ktorá každého z nás definuje a vzájomne rozlišuje. Správne prúdenie energie tejto čakry má za následok pocit plný pozitívnych vibrácií bez negatívnych vplyvov. Žltá čakrová sviečka posilňuje metabolizmus, uvoľňuje napätie a harmonizuje imunitný systém.    

Srdcová čakra – zelená sviečka 

Srdcová čakra - čakrové telové sviečkySrdcové centrum alebo brána do duše? Štvrtá čakra sa nachádza vo výške srdca a vytvára stred systému všetkých čakier. Táto čakra je vhodná na celkovú detoxikáciu organizmu, pričom je sídlom najhlbších pocitov lásky. Zelená čakrová sviečka sa aplikuje na prsnú kosť, kedy prináša ozdravujúci účinok.

Komunikačná čakra – svetlomodrá sviečka  

Komunikačná čakra - čakrové telové sviečkySvoj ďalší názov “Hrdelná čakra” si vyslúžila svojou polohou medzi ohryzkom a krčnou jamkou. Piata čakra ukrýva centrum vyjadrovacích schopností a vytvára most medzi myslením a cítením. Zároveň je spojovacím článkom ostatných čakier s vonkajším svetom, ktorý má veľký vplyv na naše myslenie a konanie. Pre pozitívny účinok sa svetlomodrá sviečka prikladá na priehlbinu pod krkom, kde pôsobí uvoľňujúco. Priaznivo sa činí aj pri liečení priedušiek, teploty alebo uší…

Tretie oko – indigová sviečka

Tretie oko - čakrové telové sviečkyTáto predposledná, inak šiesta čakra sa nazýva aj „Čelná čakra“. Je umiestnená uprostred čela, približne 3 cm nad koreňom nosa. Obsahuje zmyslové funkcie, pričom je domovom všetkých uvedomovacích procesov, ku ktorým patrí schopnosť prejavu, či materializácia. Tmavomodrá sviečka, spomedzi všetkých čakrových sviečok sa aplikuje na oblasť čela. Tam vplýva na náš nos a dutiny, zlepšuje vnímavosť, či napomáha proti migréne.

Korunná čakra – fialová sviečka 

Korunná čakra - čakrové telové sviečkyAk sa povie najvyššia dokonalosť človeka, hovorí sa aj o tejto čakre. Čakra temena hlavy rozvíja blokády spájajúce sa s ostatnými čakrami, pričom sa nachádza medzi 6. a 7. krčným stavcom, či dokonca na čele. Fialová sviečka sa aplikuje osobe, ktorá si sadne za stôl a hlavu zloží na ruky. Týmto procesom sa otvoria stavce, medzi ktorými sviečka zabezpečuje prúdenie energie. Fialová čakrová sviečka sa pri inej polohe liečenej osoby taktiež môže prikladať na čelo. 

Čakrové telové sviečky a ich doplňujúce farby

Balíček čakrových sviečok na rozdiel od základných farieb pre zlepšenie energetického dopadu obsahuje aj doplnkové farby sviečok. Tie predstavujú ružovú, bielu a čiernu sviečku. Ružová sviečka sa prikladá na podbruško, kde má za úlohu prečistenie močových ciest. Biela sa aplikuje 2 cm nad pupok, kde harmonizuje už odstránené bloky. Čierna sviečka sa rovnako prikladá približne 2 cm nad pupok, kde odstraňuje zostatkové bloky uložené v tele. Správne použitie čakrových telových sviečok má v konečnom dôsledku za následok navodenie rovnováhy medzi energetickými centrami nášho tela.

Presný návod na použitie čakrových telových sviečok

Čakrové telové sviečky majú v návode popísané jednotlivé farby. Keďže v brušku sú uložené strachy, stres a krivdy nahromadené počas života, je potrebné túto energiu pretransformovať, k čomu slúži čierna a biela sviečka.

Proces sviečkovania sa začína s čiernou sviečkou, ktorá vyťahuje negatívne energie. Pokračuje sa bielou, ktorej úlohou je harmonizácia. Následne sa prikladá ružová sviečka na močový mechúr, vďaka čomu sa prečisťujú dráhy močových ciest. Biela, čierna a ružová sviečky sa aplikujú postupne v priebehu jedného dňa. (V prípade priestoru je sviečky možné aplikovať aj bezprostredne za sebou.)

Následný deň sa s asistenciou druhej osoby aplikuje červená sviečku na kostrč, oranžová na podbruško, žltá na solar plexus, zelená na hrudnú kosť, modrá na krk, indigová na čelo a fialová na temeno. Čakrové telové sviečky základných farieb doporučujeme vypaľovať postupne s odstupom dňa, či dvoch. Je potrebné nechať sviečky pôsobiť a zistiť, ako vplývajú na priložené miesto. →NAKUPOVAŤ


POZOR: Tehotným ženám sa sviečky nedoporúčajú prikladať na brucho a podbrušie. Okrem toho sa sviečky všeobecne neodporúčajú prikladať na srdce. Jednotlivé sviečky horia 10 – 13 minút a je ich potrebné vypáliť približne po logo “Medo”.


Máte otázku, prípadne dotaz? Aké sú vaše skúsenosti so sviečkami? Veľmi nás poteší každý komentár, “like”, či zdieľanie. Ďakujeme.

One Reply to “Poznáte čakrové telové sviečky? Každá farba vplýva na inú časť tela”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.