Zobraziť filtre

Produkty podľa problémov

Telové sviečky podľa terapie

Opäť vás bolí hlava? Bolesti hlavy sú častým zdravotným problémom, ktorý svojou intenzitou mnohokrát bráni vykonávaniu plánovaných činností. Náš organizmus je zložený zo systému nervov a receptorov. Tie sú zodpovedné za odoslanie a prijatie informácií do mozgu. Receptory bolesti sa nazývajú nociceptory. Ich primárnou úlohou je prijať signál indikujúci poškodené tkanivo. Ak hľadáte príčiny bolesti hlavy vedzte, že ich môže spôsobovať niekoľko faktorov. Napríklad bolesti hlavy na temene alebo bolesti hlavy u detí môže mať za následok nedostatok spánku, nedostatočný príjem tekutín, infekcie, aj zápalové procesy v tele.

Migréna – pulzujúca bolesť, ktorú pociťujeme najmä v spánkoch

Trpíte migrénou v tehotenstve alebo ju chcete identifikovať a hľadáte príznaky migrény? Za predzvesť migrény sa považujú podráždenosť, tŕpnutie končatín, aj napätie v svaloch. Následne sa často pridružuje takzvaná aura. Tá so sebou viaže zrakové poruchy, závraty alebo poruchy motoriky. Migréna, migréna v tehotenstve alebo jednoducho pulzujúca bolesť hlavy sprevádza aj nevoľnosť. Mnohokrát sa k nej pridružuje hnačka, vracanie, citlivosť na pachy, svetlo a hluk. Príčiny migrény sú rôzne. Môže za ňu kolísajúca hladina hormónov, nadmerný stres, počasie, či nedostatok spánku.

Bolesti hlavy a ich zmiernenie prírodnou cestou

Bolesti hlavy sú často iba prechodným stavom, no môžu sa stať dlhodobým problémom. Napriek tomu, že alternatívna medicína nenahrádza odbornú liečbu, v mnohých prípadoch dokáže pomôcť. Bolesť hlavy môže byť následkom problému s chrbticou, kedy sú nápomocné Telové sviečky na uvoľnenie krčnej chrbtice. Na zmiernenie stresu a navodenie duševnej pohody, ktorá môže byť v prospech migrény nevyhnutná, sú ideálne telové sviečky Duševná pohoda. Pre uvoľnenie psychického napätia odporúčame vypaľovať aj sviečky s prímesou kadidla. Ako rýchla pomoc od bolesti môžu slúžiť aj Ušné sviečky. Tie pozitívne pôsobia napríklad pri nespavosti, spomínanej migréne alebo únave.