Zobraziť filtre

Produkty podľa problémov

Telové sviečky podľa terapie

Chrípková sezóna s príchodom chladného obdobia ohrozuje našu imunitu každý rok. Na základe jej intenzity chrípku môžeme prekonať bez problémov, aj s vážnymi komplikáciami. Chrípka predstavuje nákazlivú infekciu, ktorá je spôsobená vírusom. Naše telo produkujúce protilátky je voči nej náchylné vždy, keď sa už prekonaný typ vírusu čo i len trošku zmení. Na rozdiel od prechladnutia predstavuje vážny zdravotný problém, ktorý neradno podceňovať.

Chrípka nie je prechladnutie, prechladnutie nie je chrípka

Mnoho ľudí si zamieňa prechladnutie s chrípkou napriek tomu, že sú vzájomne odlišné. Počnúc od nástupu, ktorý je v prípade chrípky prudký, v prípade prechladnutia pozvoľný, až po príznaky. Prechladnutie indikuje škriabanie v hrdle, sopel, prípadná únava. Chrípka je o kus prefíkanejšia. Zatiaľ čo sa behom dňa môže cítiť v poriadku, večer dokážu nastúpiť vysoké horúčky. Tie trvajú vo väčšine prípadov 3 – 4 dni. K nim sa pridružujú triašky, kašeľ, nechutenstvo, nadmerná únava, aj bolesti hrdla. U detí sú príznaky chrípky podobné ako u dospelých. Rozdiel však pociťujú v bolestiach brucha, nevolnosti, aj vracaniu.

Prevencia a liečba chrípky a prechladnutia prírodnou cestou

Najlepšia prevencia pred chrípkou a prechladnutím je celoročné udržiavanie optimálneho stavu imunity. Posilniť ju je možné telovými sviečkami aplikovateľnými v prostredí pohodlia domova. Telové sviečky Imunita pozitívne vplývajú na zápal dýchacích ciest a angínu. Ideálne sú aj ako prevencia v čase, kedy sa začnú prejavovať prvé príznaky prechladnutia. Pravidelné užívanie kvapiek Dračia krv podporuje vnútorný boj proti parazitom a infekciám. Ich zaradenie do každodennej rutiny prispieva k zlepšeniu imunity. Detské telové sviečky Šalvia zas harmonizujú a pozitívne vplývajú na energetiku detského tela.