Zobraziť filtre

Produkty podľa problémov

Telové sviečky podľa terapie

Tráviace ťažkosti, inak problémy zastrešené pod pojmom dyspepsia, dôverne pozná každý z nás. Hnačka, nafukovanie, zápcha, aj pálenie záhy sú nepríjemnou odpoveďou tráviaceho traktu na vnútornú disharmóniu. Tráviace problémy dokáže mať za následok zdanlivo neškodné prehnanie s jedlom, no môže sa za nimi skrývať i niečo omnoho viac. Náš organizmus zaťažujú často v prípade diétnych pochybení, no napríklad aj pri nedostatočnej tvorbe enzýmov. Tie sú zodpovedné za rozklad sacharidov, tukov a bielkovín. Práve nedostatočný rozklad týchto troch látok má za následok nadúvanie, ktoré zmarí pôžitok z akokoľvek dobrého jedla.

Tráviace ťažkosti na psychickej úrovni

Brucho je epicentrom emócií. Tento fakt prepája tráviace ťažkosti s psychickými problémami. Pracovná vyťaženosť, nedostatok spánku, aj úzkosť môžu byť príčinou problémov s trávením. Viesť môžu okrem pocitu tlaku v hornej polovici brucha, napríklad aj k nepravidelnej stolici alebo návratu obsahu žalúdka do úst.

Prevencia a liečba tráviacich ťažkostí prírodnou cestou

Zlé trávenie má mnoho príčin a prejavov, ktoré dokážu citeľne znepríjemniť život. Diétne opatrenia a optimalizácia denného režimu môžu ťažkosti zmierniť, prípadne úplne zamedziť. Jednoduché obmedzenie kalorických jedál, kávy, alkoholu, či fajčenia dokáže mať za následok pozitívny účinok. Podporiť tráviaci trakt a liečiť hnačku, zápchu, aj pálenie záhy v tehotenstve je možné aj telovými sviečkami. Telové sviečky Dračia krv sú napríklad vhodné na terapiu vnútorných orgánov. Telové sviečky Tymián naopak pozitívne vplývajú na odbúranie stresu a negatívnych emócií.