Kurkuma a zdravie: Žltý poklad, ktorý je súčasťou ušných a telových sviečok

Počuli ste už o spojení “kurkuma a zdravie”? Kurkuma, inak indický šafran ako korenie žiari v prírodnom lekárstve už nejakú tú dobu. Vďaka svojim účinkom sa teší veľkej obľube. Je bežnou súčasťou ajurvédskej medicíny, kde si drží nezastupiteľné miesto, či našich ušných a telových sviečok z dielne Medo.

Kurkuma a zdravie - ušné a telové sviečky Medo

Životabudič, bojovník proti starnutiu, antioxidant, či významný prostriedok proti zápalom? Reč je stále o kurkume, ktorá svojou žltou farbou vďaka farbivu kurkumín pripomína vzácny šafran. Používa sa nielen v kuchyni – predovšetkým v ázijskej, no aj ako všestranné farbivo, ochranca pred zlými duchmi, či rovnako bežne v spojení so zdravím. 

Kurkuma a zdravie – účinky na organizmus


Hovorí sa, že farby liečia a pri kurkume to platí dvojnásobne. Kurkuma obsahuje asi 5% éterických olejov a kurkumín, ktorý sa v nej nachádza blokuje rast nádorov v ľudskom tele.  Táto zložka, ktorá zabezpečuje sfarbenie rastliny dokáže predchádzať napríklad rakovine prostaty, kože, hrubého čreva… Okrem toho, že kurkuma pôsobí na vnútorné orgány, svoje účinky dokazuje aj v boji so zápalmi, keďže jej zložky pôsobia protizápalovo. 

V spojení kurkuma a zdravie možno však nachádzať nielen blahodarné účinky rastliny dokázané množstvom lekárskych štúdií, no aj ušné a telové sviečky. Pre všestranné a blahodarné účinky je kurkuma prísadou vo sviečkach Medo, čoho dôkazom je aj ich žltá farba.

Žlté korenie života

Ušné a telové sviečky majú vďaka kurkume, ktorú obsahujú množstvo liečivých účinkov. Tie pôsobia od hlavy, až po päty. Sú schopné chrániť pokožku pred nežiaducimi vplyvmi, posilňovať funkčnosť vnútorných orgánov, či nakopnúť sebauzdravovací proces nášho tela. Majú priaznivé účinky na obranyschopnosť, vitalitu organizmu, sú rovnako ako kurkuma protizápalové a liečia radu ťažkostí. Podporujú hojenie rán, zmierňujú opuchy a vplývajú napríklad aj na reumatickú artritídu. Okrem iného sú často využívané pri tráviacich problémoch, vzhľadom k vlastnostiam kurkumy, ktorá chráni pečeň a tak pozitívne pôsobí na trávenie.


TIP: Poznáte čakrové sviečky? Prečítajte si vplyv jednotlivých farieb na ľudský organizmus.


Pôsobenie kurkumy vo sviečkach Medo

Účinky tohto žltého korenia života sa do ľudského organizmu dostávajú zapálením sviečok a ich priložením na vybranú časť tela priamo cez pokožku. Teplo sálajúce zo sviečky prehrieva liečené miesto a tak dokáže pokožka ľahšie vstrebať účinné látky. Ušné a telové sviečky Medo sú energeticky aplikované, pričom sú na základe správneho výberu balíka vhodné na rôznorodé problémy, ochorenia a rovnako relaxačné terapie. →NAKUPOVAŤ

Máte otázku, prípadne dotaz? Aké sú vaše skúsenosti so sviečkami? Veľmi nás poteší každý komentár, “like”, či zdieľanie. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.