Medosviečky

Maca

Maca (lat. Lepidium meyenii) – Žerucha peruánska

Dovoľujeme si vás informovať, že vzhľadom na legislatívu EÚ nemôžeme uvádzať tvrdenia o akomkoľvek liečebnom účinku bylín. Dopad bylín na zdravie je preukázaný mnohoročnými pozitívnymi výsledkami a dlhoročnou tradíciou. Vzhľadom k tomu veríme v zdravý úsudok našich zákazníkov, ktorí si sami musia vybrať, čo a akým spôsobom v rámci svojho zdravia uplatnia. Byliny ako formu prírodnej medicíny preto môžu prijať, či odmietnuť.

Popis byliny:

Počuli ste už o najvyššie rastúcej a pestovanej rastline na svete? Ak ešte nie, radi vás zoznámime. Maca, inak žerucha peruánska rastie v nadmorských výškach okolo 3 000 – 4 500 metrov. Kmene žijúce v týchto oblastiach ju po stovky rokov konzumovali pre posilnenie organizmu, prevenciu pred chorobami a zvýšenie odolnosti voči chladu. Maca nie iba tak hocijaká bylina, je opradená legendou, ktorá tvrdí, že bola darom od bohov. 

Celkovo obsahuje 7 esenciálnych aminokyselín, ktoré si telo nedokáže vyprodukovať samo. Ďalej prírodné steroly, vitamíny A, B1, B2, B6, C či E, minerály, vlákninu, aj triesloviny. 

Účinky podľa čínskej medicíny:

  • Môže zlepšiť fyzickú výkonnosť a pôsobiť afrodiziakálne.
  • Môže podporiť erekciu a libido.
  • Prispieva k stabilizácii hormonálnej rovnováhy.
  • Pozitívne vplýva na duševné zdravie.
  • Využíva/la sa u žien s nepravidelným cyklom.

 

Produkty obsahujúce Dang Shen – Pazvonček: