Prírodné oleje, ktoré sa počas starostlivosti o telo a pleť stanú nepostrádateľné

Olivový olej už dávno nie je iba výsadou kuchyne a mandľový sladkých orechových masiel. Prírodné oleje rozžiaria telo, upokoja myseľ, hydratujú… a ako zložka kozmetiky sú často neodmysliteľné. Zoznámte sa s radou z nich, ktoré sa stanú počas každodenného rituálu krásy nepostrádateľné.

Prírodné oleje - starostlivosť o telo a pleť

Prírodné oleje sa v kozmetickom priemysle udomácnili už veľmi dávno a vďaka svojmu unikátnemu zloženiu sa nejedenkrát nazvú „Tekuté zlato“. Obsahujú množstvo vitamínov ako sú A, B, E, minerálov, či esenciálnych mastných kyselín.

Medo predstavuje sedem z nich, ktoré si nájdu miesto na každej poličke v kúpeľni, za čo sa pokožka tela a pleti poďakuje.

Prírodné oleje prospievajúce kráse

Prírodné oleje v kozmetike a ich využitie

1. Mrkvový olej

Výrazná farba, veľký obsah antioxidantov, vitamínov, minerálov a tendencia rýchleho absorbovania sa do pokožky. Mrkvový olej je nielen bojovníkom proti starnutiu a samaritánom v oblasti opálenia, ale aj ochrancom obranyschopnosti pokožky. Vyživuje, regeneruje, podporuje trvácnosť opálenia a pomáha aj pri tmavých kruhoch pod očami. Pár kvapiek mrkvového oleja dokáže totiž divy a ten kto ho pozná, o tom už niečo vie.

2. Ryžový olej

Tajomstvo Japoniek ukryté v tekutom zlate. Aj takto by sa dal opísať ryžový olej, ktorý je v ázijských krajinách tak populárny. Prečo? Pretože zabraňuje predčasnej tvorbe vrások, je ideálnym odličovačom a taktiež pomáha proti akné. Navyše má protizápalové účinky, ktoré ocení hlavne citlivá pokožka.

3. Jojobový olej

Kvalitný jojobový olej je rozpoznateľný podľa svojej svetlo-zlatej farby a toho, že je absolútne bez zápachu. Pre svoju vlastnosť rýchleho vstrebávania sa je vhodný na všetky tipy pleti. Mastnú, zmiešanú, aj suchú. Je účinnou náhradou hydratačného krému, či balzamu na pery, ale v prvom rade je vhodný na liečbu kožných zápalov. Aplikácia jojobového oleja na postihnuté miesta totiž dokáže zmierniť príznaky psoriázy, liečiť ranky, opary, aj spálenú pokožku.

4. Mandľový olej

Mandľový olej v kozmetike

Horkasto-sladká vôňa mandlí dokáže omámiť zmysli a ich účinky počas starostlivosti o pokožku tela a pleť zázraky. Mandľový olej patrí medzi najcennejšie prírodné oleje, pričom jeho korene siahajú až do ďalekej Číny. Nielenže regeneruje suchú pokožku, ale aj dokázateľne vyhladzuje vrásky a strie, zvyšuje elasticitu pokožky a jej zdravší vzhľad.

5. Olej z malinových jadierok

Výživná stránka oleja z malinových jadierok je pre mnohých spomedzi iných rastlinných olejov menej známa. Okrem toho, že sú samotné maliny zdravé a chuťovo dobré, má za studena lisovaný z nich vytvorený olej bohaté využitie. Chráni pred UV žiarením, spomaľuje starnutie, oživuje pokožku, pomáha pri ekzémoch a regeneruje. Aplikuje sa predovšetkým na pokožku tela a pleť, ktoré okrem iného obohatí o vábivú vôňu.

6. Olivový olej

Olivový olej v kozmetike

Olivový olej patrí medzi prírodné oleje, ktoré sú v službách krásy využívané najčastejšie. Hodí sa obzvlášť na suchú a citlivú pleť, ktorú premasťuje, vyživuje, upokojuje, aj prečisťuje. Je rovnako účinným v boji proti akné alebo drsnej pokožke na lakťoch, kolenách, či chodidlách. Navyše zvyšuje elasticitu pleti a zabraňuje jej ochabovaniu.

7. Olej z pšeničných klíčkov

Vďaka unikátnemu zloženiu, ktoré sa líši od ostatných rastlinných olejov, je olej z pšeničných klíčkov nielen jedinečný, ale aj veľmi prospešný. Má detoxikačné, aj antiseptické účinky a je vhodný predovšetkým na citlivú pokožku. Vďaka vysokému obsahu vitamínu E stimuluje prietok krvi, čím oživuje pokožku. Vzhľadom k tomu je mimoriadne účinný na zapálenú a kožnými problémami zmáhanú pokožku.

Zaujali vás jedinečné účinky prírodných olejov, no neviete sa rozhodnúť, ktorý z nich by bol pre vás najlepší? Stavte na „poklad“ ukrytý vo fľaši, ktorý obsahuje prospešné látky z množstva z nich. “Larens Orient Oil” alebo “Larens Golden Oil” s ochranou proti UVA a UVB žiareniu spájajú tie najlepšie účinky prírodných olejov v jednej fľaštičke, ktorú si zaručene zamilujete. Dilema sa stane tak vyriešenou a vy spokojnejšou.

Larens Golden Oil 50ml Larens Orient Oil 50ml

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.