Vedeli ste, že ušné sviečky Medo sú fantastickým nástrojom na prečistenie celého tela?

Viete o tom, že prostredníctvom niektorých orgánov dokážete očistiť, či nakopnúť viacero častí organizmu? Rovnako tomu tak je aj s orgánmi sluchu, ktorými sú naše uši. Ušné sviečky Medo sú tu, aby cez ucho prečistili telo a poskytli ďalšiu radu využití.

Vedeli ste, že ušné sviečky Medo sú fantastickým nástrojom na prečistenie celého tela?

Odkiaľ ušné sviečky pochádzajú?

Ušné sviečky sa ako tradičná terapia používali už starovekými Grékmi. Popularizované však boli indiánskym kmeňom z dnešnej oblasti USA. Ten ich používal na harmonizáciu, očistenie, no nemenej počas liečebných rituálov a obradov. Kmeň “Hopi” časť svojho života a rituálov s ušnými sviečkami poznamenal na stenách jaskýň jednej z najväčších prírodných pamiatok – Grand Canyon v časti Arizona. A keďže sa všetko dobré raz rozšíri, ušné sviečky sa v dnešnej podobe s tisícročnou tradíciou dostali aj k nám


TIP: Zaujíma vás všeobecné využitie ušných a telových sviečok? Prečítajte si, aké je ich liečebné vyžitie a uplatnenie.


Ušné sviečky Medo a sviečková terapia

Ušné sviečky Medo sú podobne ako v minulosti, ručne vyrábané zo zmesi včelieho vosku a prírodného bavlneného plátna. Po ich zapálení sa vďaka tvaru a komínovému efektu vo vnútri sviečok uvoľňuje para obohatená o účinné látky, ktorá prúdi do ucha. Tá výsledkom vákua a prúdenia následne odčerpáva vosk a nečistoty z uší. Teplo sálajúce zo sviečky navyše prehrieva liečené miesto a vďaka tomu pozitívne pôsobí na reflexné zóny. Proces terapie ušnou sviečkou, ktorá pomáha regulovať tlak v uchu zahŕňa pohodlné umiestnenie sviečky do ušného kanálika.  

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jan Melich (@medosviecky),

 

Uplatnenie sviečok

Vďaka prirodzenému tlaku, ktorý neustále prúdiaci vzduch v spojení s plameňom sviečky vyvoláva, majú sviečky účinok na reguláciu tlaku v ušiach. Okrem toho, sú ideálnym nástrojom na upokojenie oblastí uší a celkovo vyvolávajú relaxačný účinok. Ušné sviečky Medo sú ďalej využiteľné pri:

 • zápale dutín,
 • bolestiach hlavy,
 • prechladnutí,
 • zníženom sluchu,
 • prievan
 • zápal
 • pískanie šumenie
 • nádche,
 • problémoch s čuchom,
 • hromadení ušného mazu,
 • migréne, psychických problémoch a strese,
 • bolestí hrdla, mandlí a zubov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jan Melich (@medosviecky),

Návod na použitie

Ušné sviečky Medo, tak ako aj telové sviečky s terapiou obsahujú na obale podrobný návod na aplikáciu. Dôležité je pred aplikáciou vždy skontrolovať, či je na užšom konci sviečok gáza, a prichystať pohár s vodou na uhasenie. Osoba, na ktorej sa sviečkovanie vykonáva, leží na boku, s hlavou podopretou vankúšom, aby bol zvukový orgán vertikálny. Pred samotným sviečkovaním použijeme olej, či krém a prstom premasírujeme lymfu za uchom od jamky až po krk. Následne vkladáme zapálenú sviečku do ucha. Balenie obsahuje ochranný krúžok, do ktorého sa sviečka vkladá, s čím sa zabraňuje prípadnému popáleniu, či pokvapkaniu voskom .

Po vyhorení sviečky po označený pásik s logom ju uhasíme v nádobe s vodou. Tým, že sviečka prehrieva priestor okolo ucha, lymfa za uchom, prípadne hrčka, spazma zmäkne a uvoľní sa . Opakovane prstom masírujeme olejom, či krémom lymfu za uchom od jamky až po krk. Uši sú párový orgán, preto aplikujeme sviečku aj do druhého ucha (samozrejme s masážou lymfy pred aj po vypálení sviečky). Následne sa jeden deň koná pauza, po ktorej sa celý proces opakuje.

POZOR: Dôležité je, aby sa hneď po sebe sviečkovou terapiou liečili obidve uši, vďaka čomu hemisféra mozgu zostáva v rovnováhe. Ak sa terapia sviečkou vykonáva na osobe, ktorá má vysoký krvný tlak, ušný bubienok operovaný, zapálený, či nejakým spôsobom porušený, sviečky sa nesmú vkladať do ucha. V takomto prípade sa ušné sviečky prikladajú na jamky za ušným lalokom. →NAKUPOVAŤ