Vedeli ste, že bolesti chrbta patria súčasne medzi najčastejšie pociťujúce bolesti fyzického tela? Aspoň raz za život zasiahnu približne 80 % populácie a svojím charakterom dokážu telo doslova paralyzovať. Je jedno, či vás trápia bolesti chrbta v tehotenstve alebo ich dôvodom je sedavé zamestnanie.

Bolesti chrbtice akútneho alebo chronického charakteru

Akútna, inak prechodná bolesť chrbtice prichádza náhle a nečakane, no spravidla do niekoľkých dní odznie. Medzi časté príčiny patria napríklad stres, nadmerné zaťaženie chrbtice alebo jednoducho sedavý spôsob života. Chronické bolesti chrbtice sú na rozdiel od tých akútnych, dlhodobé. Spôsobené prevažne genetickou predispozíciou, starnutím organizmu, či rôznymi tvarovými poruchami. Pri veľkom rozsahu poškodenia sa k nej pridružujú i iné príznaky. Mravčenie v končatinách, aj slabosť svalov. Obe intenzity bolestí majú však niečo spoločné. Zasiahnuť môžu ktorúkoľvek časť chrbta – počnúc od krčnej, cez driekovú a hrudníkovú, až po kríže a kostrč.

Prevencia a liečba bolesti chrbta prírodnou cestou

Chrbtica predstavuje oporu nášho tela a jej zdravie podmieňuje celistvú fyzickú pohodu. Starostlivosť o chrbticu a prevencia, ktorá predchádza bolestiam chrbta, je tak v prospech celkového zdravia kľúčová. Cesty k udržaniu optimálnej kondícii chrbtice sú rôzne. Napríklad posilňovacie cvičenia, zamedzenie nadmernému zaťaženiu, aj prírodná medicína. V rozsahu alternatívnej medicíny pomôcť môžu Telové sviečky na uvoľnenie krčnej chrbtice. Pozitívny vplyv na chrbticu majú aj sviečky s prímesou kurkumy, či balzam s olejom Sacha Inchi.