Zobraziť filtre

Produkty podľa problémov

Telové sviečky podľa terapie

Hovorí sa, že s vekom prichádzajú aj bolesti. Zápal bedrového kĺbu, reumatické bolesti kĺbov alebo neustávajúce bolesti kolien. Bolesti kĺbov však nie sú podmienené vekom a na rozdiel od mylnej predstavy, môžu potrápiť aj mladších ľudí. Aj vy si teda pokladáte otázku: ,,Čo spôsobuje bolesti kĺbov?” Medzi najčastejšie príčiny patria infekcie, zápaly – artritída, opotrebovanie, preťaženie, či dokonca nedostatok vitamínu D.

Bolesť kĺbov a jej dopad na každodenné radosti života

Či už ste záhradník, tanečník alebo učiteľ vedzte, že bolesť kĺbov môže ovplyvniť radosť z každodenných aktivít. V závislosti od miesta, kde ju identifikujeme, dokáže paralyzovať napríklad pri tanci, či chôdzi. Dokonca aj pri jednoduchom zdvíhaní predmetov, počas nákupu. Z dôvodu nedostatočného množstva chrupavky a trenia kĺbov priamo o seba, príznaky prichádzajú v rôznych intenzitách. Od miernych, až po invalidizujúce. Pridružuje sa opuch (napríklad kolien), cvakanie pri pohybe alebo ťažkosť s ohýbaním.

Prevencia a liečba bolesti kĺbov prírodnou cestou

Predchádzať bolestiam kĺbov je možné prevenciou, vo forme správnej životosprávy. K doplnkom výživy podporujúcim zdravie kĺbov a svalov môžete zaradiť aj telové sviečky. Vďaka pozitívnemu vplyvu na zápaly v tele sú vhodné nielen na prevenciu, ale aj zmiernenie bolestí. Kvapky Dračia krv napríklad zamedzujú tvorbe zápalov a Telové sviečky zo živice Kadidlo majú antibakteriálne účinky. Aplikácia sviečok Kurkuma pôsobí na zmiernenie opuchov a reumatickú artritídu.