Dýchanie je nielen prirodzené, no aj životu nevyhnutné. Častokrát až natoľko, že si náš dych uvedomíme až v prípade, keď doň vstúpia s ním spojené ťažkosti. Ťažkosti s dýchaním sú podmienené zdravím pľúc, ktoré ohrozuje množstvo faktorov. Medzi ne môže patriť nevhodné prostredie, v ktorom sa zdržiavame, astma, alergie, dokonca aj psychická nepohoda. Tieto stavy dokážu mať za následok dýchavičnosť, kašeľ, zahlienenie, i ťažké dýchanie v tehotenstve.

Neschopnosť nadýchnuť sa, ako častý problém s dýchaním

Pľúca, podobne ako iné orgány v tele, pribúdajúcim vekom znižujú svoju aktivitu. Vyvíjajú sa okolo 20-teho roku života a svoju kapacitu znižujú okolo veku 35. Kosti hrudného koša starnú, bránica slabne. Tento fakt však neznamená, že nemôže nastať ťažké dýchanie u detí. Neschopnosť nadýchnuť sa, je častým stavom, ktorého koreň možno hľadať v rôznych príčinách. Od úrazu, až po pľúcne ochorenia, ktoré vedú k zúženiu dýchacích ciest.

Prevencia a zmiernenie sťaženého dýchania prírodnou cestou

Infekcii dýchacích ciest, sa dá predísť vyhýbaním sa prašnému prostrediu, či fajčeniu. Otužovanie, vyvážená strava alebo dýchacie cvičenia vedú podobne k podpore aktivity pľúc. Na prevenciu a zmiernenie dýchacích ťažkostí, počnúc od pískania, po bolesti na hrudníku, je možné aplikovať telové sviečky. Telové sviečky Imunita odporúčame pri zápaloch dýchacích ciest, angíne alebo ako prevenciu v čase, kedy sa začínajú prejavovať príznaky prechladnutia. Telové sviečky Šalvia naopak môžu pomôcť s dýchacími ťažkosťami plynúcimi z psychickej stránky.