Bolestivá menštruácia, nepravidelná menštruácia alebo menopauza patria medzi časté ženské problémy, no nie jediné. Napriek dôsledne dodržanej hygiene môže ženy postihnúť ďalšia rada gynekologických problémov. Zapáchajúci výtok alebo napríklad bolesť v panvovej oblasti – v podbrušku. K spomínaným ťažkostiam, ktoré sú v mnohých prípadoch stále tabuizované, môžu napríklad hormonálne zmeny. Čo sa nepríjemného výtoku týka, aj banalita, ako tesná spodná bielizeň.

Nepravidelná menštruácia, ktorá je bežná v dospievaní, aj počas prechodu

Nesmierne stresujúce obdobie alebo trauma zaťažujúca našu myseľ patrí medzi rad dôvodov vedúcich k nepravidelnej menštruácii. K hormonálnym zmenám dochádza i v prípade náhlej zmeny váhy alebo antikoncepcie. Pozornosť si obzvlášť naše telo žiada v prípade príliš dlhej alebo naopak krátkej menštruácie. Tento stav totiž môže indikovať zápal, cysty, aj myómy. Tie môžu spôsobiť nezvyčajne silné krvácanie, i bolesť pri močení.

Prevencia a liečba ženských problémov prírodnou cestou

Napriek tomu, že alternatívna medicína nenahrádza odbornú liečbu, v mnohých prípadoch môže pomôcť. Takmer každá žena sa behom svojho života stretne s nejakým gynekologickým problémom. Či už sa jedná o vaginálnu infekciu, vaginálnu mykózu alebo spomenutú bolestivú menštruáciu – jeden z najčastejších ženských problémov. Telové sviečky pre ženy harmonizujú ženské pohlavné orgány a energeticky aktivujú podbruško. Vhodné sú v prípade zápalu močových ciest, cýst na vaječníkoch, aj myómov na maternici. Prírodné mydlo s dračou krvou je ideálne na intímnu hygienu a telové sviečky Šalvia na zmiernenie zápalov.