Medosviečky

Príbeh ušných a telových sviečok Medo

Ako si pomôcť od bolesti bez tabletiek?

Otázka, ktorá ma sprevádzala veľkou časťou života a stala sa tak krédom podnikania

Volám sa Ján Melich, som najstarší zo štyroch súrodencov a od detstva sa po mne vyžadovala zodpovednosť. S manželkou Zuzkou sme spolu už skoro 30 rokov, máme dve krásne deti – Kristínku a Janka a už som dedo úžasnej malej Mišky. Som vyučený stolár a vyše 25 rokov som bol majiteľom úspešnej stolárskej firmy. Prešiel som si nie vždy svetlú cestu a ochutnal som aj bahno na dne priepasti. V mladosti som holdoval aj nerestiam, ale našiel som sa v cvičení karate (dvadsať rokov som aktívne cvičil a dosiahol som v ňom 2 DAN). Vždy však pri mne stáli strážni anjeli v ľudskej podobe.

Nové začiatky

Moja nová životná cesta započala návštevou kamarátky a jej terapie. Počas nej sa mi uvoľnil obrovský tlak v tele, bolesť na srdci a otvorili dvere sebapoznávania. Absolvoval som kurzy šamanizmu, kvantové liečenie, theta healing a stretol som veľa inšpiratívnych ľudí. A aj jednu spriaznenú dušu, ktorá ma priviedla na cestu sviečkovania.

Sám sebe jediným odberateľom

V domácich podmienkach som začal vyrábať sviečky a vypaľovať ich sám na sebe – bol som sám sebe jediným odberateľom. Rýchlo ma to tak pohltilo, že som zo dňa na deň daroval zabehnutú stolársku dielňu, ktorá sa stala už pre mňa príťažou. Manželke som síce zobral istoty, no ja som mal vízie, plány, iný pohľad na život a pocítil som volanie duše a srdca.

Sviečkar Janko

Spolu s kamarátom Jaroslavom Trávnikom sme za päť rokov prešli veľké množstvo trhov, jarmokov, festivalov, kde som šíril možnosti prírodnej liečby ušnými a telovými sviečkami. Zažili sme veľa zábavy, no aj práce. Na výpomoc som mal jednu šikovnú slečnu Danku, ale časom sa naše cesty rozdelili. Pri aktivačnom rekonektívnom liečení som dostal som DAR, liečivú energiu do rúk, ktorá mnou preteká pri emočných sviečkových terapiách a samotnej výrobe sviečok. To je dôvod, že si ma ľudia pamätajú ako Sviečkara Janka.

Nutná zmena

Keď sa „zastavil svet“, musel som sa prispôsobiť nutným zmenám. Tak sa začala cesta sociálnych sietí, e-shopu, článkov, propagácie. V grafických návrhoch mi bol veľkou oporou kamarát z detstva Zdeno Kittler a v právnej pomoci zasa Richard Barger. V pozadí Medo online sveta je naša šikovná Veronika Csiba. Občas som stíhal, občas nie. Keď už toho bolo naozaj veľa a nevedel som pokryť dopyt, začal som hľadať pracovnú posilu. Tak sa začala cesta rozšírenia rodiny Medo o rovnako naladené duše.

A po špirále života znova navštevujeme rôzne podujatia a šírime silu ušných a telových sviečok svetom v radosti a napojení. Sviečky  vyrábame s láskou, v ľahkosti a s úsmevom. Ďakujem za vašu dôveru v poctivosť ručnej práce a silu prírody.

Sviečky pre vás vyrábajú

Sviečky pre vás vyrábame s láskou, úsmevom, v harmónii a ľahkosti.

Janka

Vždy som túžila pomáhať, vďaka čomu mám za sebou 24 rokov skúseností práce rádiologického technika v onkologickej nemocnici. Pri práci so sviečkami môžem využiť svoje zdravotnícke a alternatívne skúsenosti a spojiť ich v jedno. Výroba sviečok ma veľmi baví, spája v sebe moju vášeň pre bylinky a energetickú prácu. Rada sa neustále vzdelávam a možnosť viesť kurzy, komunikovať s vami na podujatiach, v Medo poradni, či cez správy je pre mňa obohacujúca skúsenosť. Každá sviečka je ručná práca a je veľmi dôležité, v akých energiách je vytvorená.

Lubka

Po dlhoročnej práci v obchode s kvetinami som ostala doma pri mame. Vždy ma lákala práca s energiami, a tak som požiadala vesmír o prácu, v ktorej budem spokojná a môžem pomáhať ľuďom. Výroba sviečok je pre mňa splnenou prosbou. Výroba sviečok a orgonitov sa stali neoddeliteľnou
súčasťou môjho života a života mojej rodiny. Na každú bolesť, či už telesnú alebo duševnú, pomáhajú najlepšie, ako vedia.

Tu nás nájdete

Ušné a telové sviečky Medo si môžete zakúpiť aj osobne v jednom z našich odberných miest v SR alebo ČR. Nájdite v zozname prevádzok miesto, ktoré je vám najbližšie a príďte sa poradiť ohľadom výberu, či využitia samotných sviečok.