Konope (odbor. Cannabis)
Dovoľujeme si vás informovať, že vzhľadom na legislatívu EÚ, nemôžeme uvádzať tvrdenia, o akomkoľvek liečebnom účinku bylín. Dopad bylín na zdravie je však preukázaný mnohoročnými pozitívnymi výsledkami a dlhoročnou tradíciou. Vzhľadom k tomu veríme v zdravý úsudok našich zákazníkov, ktorí si sami musia vybrať, čo a akým spôsobom v rámci svojho zdravia uplatnia. Byliny, ako formu prírodnej medicíny preto môžu prijať, či odmietnuť.
Konope a jeho účinky sú často predmetom mnohých diskusií v oblasti rekreačných drog a psychoaktívnych účinkoch. Pravdou však je, že v bylinnom liečiteľstve zastáva svoje miesto už množstvo tisícročí. Najstaršie zmienky o používaní konope siahajú až do roku 7 tis. p. n. l. Táto rastlina bola jedna z prvých, ktoré boli pestované pre vlákno, so záznamami o využití v oblasti severnej Číny. Dôkazy o bohatej histórii byliny poukazujú na použitie napríklad pre tetivu lukov lukostrelcov, či lekárske využitie otcom čínskej medicíny Shen-Nungom. Západnú medicínu o konope obohatil v 19. storočí írsky lekár William Brooke O’Shaughnessy.
Stručný popis:
Konope je vo svojej čistej podobe nejedenkrát považované za jednu z najcennejších medicínskych rastlín. Pozitívne účinky konope sa využívajú na reumu, artrózu, nespavosť, aj kožné ochorenia, akými sú lupienka, či ekzém. Disponuje s vysokým obsahom prospešných látok, ako esenciálne mastné kyseliny, vitamíny, minerály, či kanabinoidy. Práve niektoré z vybraných kanabinoidov obsiahnutých v konope, ako napríklad CBD, či CBG, majú antioxidačné, či neuroprotektívne vlastnosti. Ich spojenie pozitívne pôsobí v oblasti zápalov alebo v oblasti posilnenia imunity.