Medosviečky

O sviečkovaní

História sviečkovania

Už naši predkovia, Slovania, Mayovia, Kelti i Indiáni, využívali alternatívu sviečok na liečenie rôznych zdravotných problémov – zápalov, uvoľnenie blokov, nečistôt, myšlienok či vyčistenie energií. Vedeli, že choroba je dôsledkom nedostatočného prúdenia životnej energie – podľa TČM Qi. Verili, že pomocou sviečky sa z tela vyženie zlý duch, a tak sa prebudí vnútorná energia. V minulosti neboli žiadne nemocnice a riešenie zdravotných problémov mali vo svojich rukách. Hľadali tak pomoc u matky prírody.

Na sviečkovanie používali duté trubičky zvinuté z kôry stromov, zmotané listy rôznych bylín, či steblá bambusu. Tieto bylinné produkty však rýchlo zhoreli, a tak ich začali namáčať do vosku, často s prímesou bylín. Naši staré mamy mnohokrát používali stočené noviny, ktoré sa z energetického hľadiska neodporúčajú. Obsahujú väčšinou negatívne informácie, ktoré spolu s terapiou spaľujeme.

Vypaľovanie bolo skôr rituálom, ktorým aplikáciu sviečky môžeme považovať aj dnes. Ide o moment kľudu, s priestorom pre samých seba. Voľným prúdením myšlienok, relaxom a harmonizáciou negatívnej energie, kedy nežiadúce emócie zhoria v plameni sviečky. Stáročia používaná technika alternatívnej medicíny sa s moderným twistom zachovala až do dnešnej doby. V súčastnosti sú sviečky tvorené z bavlneného plátna, namáčaného v včelom vosku s prímesou vybraných bylín.

Obrázok č.1 – zdroj: /healthyenergyamazinglife.com/

Čo je sviečkovanie?

Ľudská bytosť predstavuje súhru tela, duše a ducha, pričom ani jedna časť bez tej druhej nefunguje. Vychádzajúc z tohto poznania  je potrebné k liečeniu pristupovať komplexne. Technikou sviečkovania si je možné v pohodlí domova uvoľniť, prečistiť, i rozpustiť niektoré fyzické, či psychické problémy, a vrátiť sa do stavu rovnováhy.

Terapia telovými a ušnými sviečkami je bezbolestná samouzdravovacia terapia, pomocou ktorej sa podporuje očista tela od nahromadených škodlivých látok, patogénnych energií a blokov, ktoré stoja za bolesťami alebo zápalmi v tele. Ich použitím sa povzbudzujú prirodzené sily nášho inteligentného tela, ktoré si následne samo navodí rovnováhu a mobilizuje svoje samouzdravovacie schopnosti.

Sviečkovanie sa používa pri akútnych a chronických, telesných aj duševných zdravotných problémoch. Sviečky na základe intenzity chorobných zmien v organizme môžu odstrániť rôzne ochorenia alebo môžu zmierniť ich prejav. Funkčné poruchy orgánov sú vo väčšine prípadov sviečkami úspešne liečiteľné, ale v prípadoch, keď už nastala organická porucha (čiže zmena tkaniva alebo deformácia), je reakcia organizmu na liečbu pomalšia a častokrát sa dá dosiahnuť „iba“ zmiernenie prejavu ochorenia. Napr. pri artróze, kde ide o opotrebovanie kĺbov, sa so sviečkami môže výrazne zmierniť bolesť, avšak obnovenie kĺbov očakávať nemôžeme.

Dovoľujeme si informovať, že rady popísané pri produkte nie sú náhradou za odborné zdravotné vyšetrenia a nenahrádzajú lekársku starostlivosť. Pre stanovenie zdravotného postupu je potrebné obrátiť sa na lekára. Dopad sviečkovania na zdravie je však preukázaný dlhoročnou tradíciou a pozitívnymi výsledkamu. Vzhľadom k tomu veríme v úsudok našich zákazníkov, ktorí si sami musia vybrať, čo a akým spôsobom v rámci svojho zdravia uplatnia.

Ako fungujú ušné a telové sviečky Medo?

Medosviečky predstavujú duté trubičky, ktoré sa vyznačujú lievikovito zvinutým, kónickým tvarom, čo im umožňuje vytvorenie podtlaku, inak komínového efektu. Vďaka tejto vlastnosti sviečky prispievajú k uvoľneniu blokov vzniknutých v organizme. Priaznivo pôsobia na vytiahnutie nežiadúcich látok, choroboplodných zárodkov a toxínov. 

Teplo sviečky uvoľňuje nahromadené usadeniny, čím pozitívne ovplyvňuje možné zablokované toky energie. Procesom sviečkovania sa obnoví prúdenie tekutín medzi bunkami, kedy sa cez rozšírené póry kože dostanú do zablokovaných častí tela výťažky liečivých rastlín. Podtlak vytiahne rozpustené usadeniny a zápaly tela na stenu sviečky, pričom zaháji regeneráciu organizmu. Následkom toho dochádza k zníženiu bolestí a harmonizácii liečeného miesta. Každá sviečka pôsobí do hĺbky 10 – 15 cm a zaberá priemer približne 25 cm. Vzhľadom k tomu nie je potrebné presné poznanie akupresúrnych bodov.

Z čoho sú vyrobené?

Z panenského včelieho vosku, bavlneného plátna a účinných bylinných látok, ako je dračia krv, kurkuma, konope, šalvia, kadidlo, tymián, nechtík. 

Parametre telovej sviečky - Medosviečky Ján Melich