Medosviečky

Kurkuma

Kurkuma (lat. Curcuma longa)

Dovoľujeme si vás informovať, že vzhľadom na legislatívu EÚ nemôžeme uvádzať tvrdenia o akomkoľvek liečebnom účinku bylín. Dopad bylín na zdravie je preukázaný mnohoročnými pozitívnymi výsledkami a dlhoročnou tradíciou. Vzhľadom k tomu veríme v zdravý úsudok našich zákazníkov, ktorí si sami musia vybrať, čo a akým spôsobom v rámci svojho zdravia uplatnia. Byliny ako formu prírodnej medicíny preto môžu prijať, či odmietnuť.

Popis byliny:

Kurkuma, známa tiež ako korenie života, či indický šafrán svoje korene hlboko zasiala v Ajurvéde – najstaršej celostnej medicíne vyvíjajúcej sa viac ako 5 000 rokov. Podľa nej je účinná látka kurkumín, aplikovateľná vo viac ako 150-tich liečebných procesoch. Kurkuma je silne protizápalová a v spojení s medom je považovaná za najsilnejšie prírodné antibiotikum. Vedeli ste, že v Indii sa konzumujú na osobu v priemere dva gramy kurkumy denne? Práve pre tento fakt sa domnieva, že Indovia sú postihnutí nižším výskytom civilizačných ochorení, v porovnaní s európskymi krajinami.

Účinky podľa Ajurvédy:

  • Môže v tele pozastaviť škodlivé chemické procesy a rozlíšiť nezdravú bunku od bunky zdravej.
  • Kurkumín sa považuje za najsľubnejšieho kandidáta na potlačenie zápalových procesov v organizme.
  • Kurkuma podporuje tvorbu žlče, čo môže viesť k lepšiemu tráveniu tukov. Rovnako môže pozitívne ovplyvniť tráviace procesy a znížiť tvorbu žalúdočných vredov.
  • Môže podporiť zdravie pokožky a krvotvorbu.
  • Môže zmierniť zahlieňovanie a problémy dutín.
  • Vďaka upokojujúcim zložkám, ktoré obshuje, môže pomôcť prekonať stres, poruchy spánku, či depresie.

 

Produkty obsahujúce Kurkumu: