Medosviečky

Nechtík

Nechtík lekársky (odbor. Calendula officinalis)

Dovoľujeme si vás informovať, že vzhľadom na legislatívu EÚ, nemôžeme uvádzať tvrdenia, o akomkoľvek liečebnom účinku bylín. Dopad bylín na zdravie je však preukázaný mnohoročnými pozitívnymi výsledkami a dlhoročnou tradíciou. Vzhľadom k tomu veríme v zdravý úsudok našich zákazníkov, ktorí si sami musia vybrať, čo a akým spôsobom v rámci svojho zdravia uplatnia. Byliny, ako formu prírodnej medicíny preto môžu prijať, či odmietnuť.

Nechtík - účinky

Nechtík a jeho účinky sú známe svojím všestranným využitím a ľudové liečiteľstvo ich uznáva hádam naprieč celým svetom. Jeho vplyv na pokožku využívali už Egypťania, ktorých ženy si údajne aj vďaka nemu pestovali svoju krásu. V hinduizme zastáva svoje miesto pri obradných ceremóniách a v gréckej kultúre slúžil napríklad na dochutenie jedál. V našich končinách mu bola pripísaná sila vyháňať zlých duchov a svoje miesto si obstál aj pri liečbe chrípky a prechladnutia. 

Stručný popis:

Bylina je známa antibakteriálnymi, protizápalovými, protiplesňovými a regeneračnými účinkami. Nechtík svoje využitie nachádza pri vonkajšom, ako aj vnútornom použití. Okvetné lístky tejto rastliny obsahujú flavonoidy, ktoré majú antitrombogénne, antidiabetické a neuroprotektívne účinky. Vplyv priaznivých účinkov nechtíka si využitie nájde pri pálení záhy, liečbe vredov, či syndróme dráždivého čreva. Podporuje pružnosť pokožky a jej regeneračnú schopnosť obzvlášť pri ťažko hojacich sa ranách, infekciách, popáleninách, opuchoch, i zapareninách.  Jeho účinky sú využiteľné aj v oblasti nepravidelnej menštruácie a vysokého tlaku.

Produkty obsahujúce Nechtík: