Doprajte si lepší zážitok v posteli s telovými sviečkami na prebudenie sexuálnej energie

Myslíte si, že sviečky sú iba dekoračnou výsadou navodzujúcou príjemnú atmosféru? Tak, radi vás vyvedieme z omylu. Sviečky nepatria už iba na stôl. Sú aj nástrojom pre lepší zážitok v posteli a podpalačom ohňa vo vašom vnútri.

Doprajte si lepší zážitok v posteli s telovými sviečkami na prebudenie sexuálnej energieObrázok zdroj: freepik.com

Ak telové sviečky poznáte, viete, že nejde iba o obyčajné sviečky, ktoré nájdete v nejednom obchode. V oblasti alternatívnej medicíny sa im pripisuje liečebný význam predurčený na harmonizáciu, očistu organizmu. Nezaostávajú ani ako relaxačný nástroj a vybrané z nich dokonca v rozkvete lepších zážitkov v posteli.

Zablokovaná sexuálna energia mrzačí prežívanie života

Napriek tomu, že obklopuje naše každodenné bytie, o téme sexuality v spoločnosti sa stále nehovorí otvorene. Mnohokrát sa jej pripisuje až vulgárny význam miešaný s pocitom hanby. Skutočnosťou však je fakt, že bez nej nedokážeme vytvárať a prežívať plnohodnotné vzťahy. Sexuálna energia hromadí endorfíny šťastia, ktoré sa prenášajú do rôznych oblastí nášho života. Napĺňa partnerské vzťahy, pomáha tvoriť, uvoľniť napätie a v neposlednom rade je spojivom s vlastnou intimitou a vnútornou podstatou potešenia. Je jednou z najprirodzenejších vecí, kultiváciou bytia a samotnou oslavou života.

Synonymum pre zážitok v posteli i duchovný rast

Sex je súčasťou ľudstva od samého počiatku a jeho význam popísalo už nejedno vydanie Kamasútry. V mnohých náboženstvách je posvätným aktom a v taoizme sa mu pripisuje až duchovný zmysel. Taoisti sexuálnu energiu interpretujú ako niečo prchavé, čo pri nedostatočnom využití unikne. Pri dlhodobej ignorácii potreby sexuálneho vyžitia sa podľa nich sexuálna energia úplne vytráca a jej opätovné nadobudnutie si vyžaduje dlhšiu pozornosť. Podľa nich je sex výživou pre telo a ducha, aj zárukou dlhovekosti, či zdravia. 

Vnímanie sexuality obšírnejšie otvára obzory

Ponímať sexualitu čisto ako samotný sexuálny akt však znamená veľmi zjednodušený pohľad. Pri dôslednejšom zaostrení sa tento pojem rozvetví a dochádza k uvedomeniu si, že sexualita je pretkaná so samotnou manifestáciou k životu. Zastrešuje teda nielen zážitok v posteli, ale aj pocity vzrušenia, túžby, extázy napríklad z nových nápadov, miest alebo chutí. Ak sa však zameráme čisto na sex, štúdie poukazujú na jeho prínos v oblasti zlepšenia imunity. Iné potvrdzujú jeho pomoc pri udržaní si zdravého srdca, či zlepšení spánku.

Telové sviečky na prebudenie sexuálnej energie kultivujú intimitu

Sviečky na prebudenie sexuálnej energie svojou podstatou zbavujú stresu a pôsobia relaxačne. Ich vypaľovaním na strede hrudníka a podbruška dochádza k uvoľneniu sexuálnej energie, ktorá je v mnohých prípadoch zablokovaná. Bloky môžu prameniť z nútenia sa do samotného aktu – neslobodné prežívanie konfrontujúce vlastnú prirodzenosť. Strachu prejaviť sa, či nedostatočného sebaprijatia.

V prípade dôkladného premasírovanie miest, na ktoré sa budú sviečky prikladať, dochádza ku kultivácii intimity, ktorá zahŕňa schopnosti zdieľať svoje pocity bez strachu z úsudku. Telové sviečky okrem toho zvyšujú libido a doprajú lepší zážitok v posteli. Či už teda sexualitu ponímate okrajovo – iba ako sexuálny akt alebo idete do hĺbky, jej prebudenie je cestou k rozkvetu života.